Bitcoin Brokers w „bardzo ważnym“ wyścigu dla dużych inwestorów – BitGo Prime CEO

Ponieważ prime brokerage stał się integralną częścią tradycyjnych rynków finansowych, gracze z branży kryptońskiej ścigają się, aby wprowadzić te usługi również na ten rodzący się rynek. Według Nicka Carmiego, prezesa zarządu BitGo Prime, instytucjonalnej usługi transakcyjnej świadczonej przez główną firmę BitGo zajmującą się depozytami kryptograficznymi, zwiększyłoby to wydajność i zachęciło więcej inwestorów instytucjonalnych do przeznaczania większej ilości swoich środków na aktywa kryptograficzne.

„Wielu z nas, w tym BitGo, jest w wyścigu, aby osiągnąć punkt, w którym będziemy mogli w 100% powtórzyć usługi prime brokera, które obecnie istnieją na rynkach finansowych, w przestrzeni kryptońskiej. To jest bardzo ważne. Tworzysz wydajność rynku pod względem operacyjnym i zamienności, która napędzi kapitalizację rynku kryptograficznego, a zobaczysz więcej inwestorów instytucjonalnych,“ powiedział Cryptonews.com.

Ponieważ firma opracowała pełny depozyt kryptograficzny, kolejnym krokiem „jest naturalny progres w kierunku głównego brokera“ – będą one dodawać więcej usług, które w końcu będą stanowić ich głównego brokera przestrzeni.

„Custody jest podstawą wszystkiego, co robimy, gorące i zimne portfele są bardzo ważne dla naszego DNA i dla naszego sukcesu. A my zbudowaliśmy wszystko na tych dwóch rzeczach. Głównym brokerem jest owinięcie wokół wszystkich usług, które każdy może świadczyć,“ powiedział Carmi.
Początkowo dostępny dla inwestorów posiadających w pełni finansowane konta, BitGo Prime planuje zaoferować linię kredytową, poprzez którą inwestorzy z nie w pełni finansowanymi kontami mogliby również zawierać transakcje. The News Spy To jest „plan na przyszłość“ na „jakiś czas pod koniec tego roku, na początku następnego“, powiedział prezes.

Po fazie beta, w maju, firma uruchomiła swój BitGo Prime z perspektywy kredytowej, uzupełniając go o działalność handlową wkrótce potem – umożliwiając klientom kupno i sprzedaż monet bezpośrednio z chłodni. Dzięki tej usłudze, działają oni jako „przewody pomiędzy dwoma kontrahentami“.

Chociaż nie dzielą się liczbami, Carmi powiedziała, że biznes idzie „fenomenalnie dobrze“. Liczba klientów zwiększyła się ponad czterokrotnie, a ich liczba „po prostu rośnie“.

Ponadto, prezes powiedział, że „jest wiele rzeczy, które [BitGo jest] zostanie uruchomiony od teraz do końca roku.“ Nie podał więcej szczegółów.

Dwa problemy, dwa rozwiązania

Według prezesa, istnieją bardzo konkretne punkty, które musi osiągnąć krypto przestrzeń, aby przyciągnąć więcej inwestorów instytucjonalnych.

„Sprawy nie zmieniały się tak szybko, jak niektórzy z nas chcieliby, ale byliśmy bardzo zadowoleni z wiadomości o OCC [amerykańskim Urzędzie Walutowym]“ – powiedział Carmi.

Brokerzy Bitcoin w „Bardzo Ważnym“ wyścigu dla dużych inwestorów – BitGo Prime CEO 102
Nick Carmi. Źródło: BitGo
Jak zgłoszono, UOKiK zezwolił wszystkim federalnym bankom w USA na świadczenie usług przechowywania aktywów kryptograficznych dla swoich klientów.

BitGo po raz pierwszy rozpoczął rozmowy z OCC ponad dwa lata temu, dodał Cormi, „więc dobrze jest widzieć, że ich wiedza na temat aktywów cyfrowych przechodzi teraz do formalnej polityki“.

„Inwestorzy instytucjonalni, ci, którzy są bardzo aktywni na rynkach finansowych, wszyscy są zainteresowani dostaniem się do kryptońskiej przestrzeni, to tylko przyspieszy przyjęcie“, powiedział prezes.

Poza tym, krypto jest nową klasą aktywów, co jest faktem akceptowanym przez inwestorów instytucjonalnych, i „ludzie zawsze szukają nowych sposobów na zarabianie pieniędzy i tworzenie bogactwa“, powiedział Carmi, który ma ponad 25 lat doświadczenia jako dyrektor finansowy, dołączając do BitGo w maju 2019 roku.

Istnieją tu dwa problemy, na które Carmi zwrócił uwagę:

Kapitalizacja rynku Bitcoin jest niska (obecnie około 177 miliardów dolarów) dla inwestorów instytucjonalnych, którzy chcą zainwestować kilkaset milionów lub miliard dolarów, ponieważ mają ten kapitał.
Rynek kryptograficzny jest nieefektywny w sposobie działania, co powoduje uciążliwy i ekonomiczny proces podatkowy dla klienta.
Dlatego też muszą się zdarzyć dwie rzeczy:

kapitalizacja rynku przestrzeni kryptońskiej musi nadal rosnąć;
jednocześnie należy stworzyć lepszą efektywność operacyjną na rynku.
Tymczasem bitcoin (BTC) już od kilku tygodni utrzymuje się w dużej mierze na poziomie od 9 100 do 9 500 USD. Ten brak zmienności jest, zdaniem Carmi, dobry dla przestrzeni. Podczas gdy „faceci wysokiej częstotliwości uwielbiają chaos na rynku“, ponieważ zarabiają na potężnych huśtawkach, „zarządzający aktywami o niskiej wartości, fundusze emerytalne, fundusze hedgingowe, makrogracze – nienawidzą zmienności“ – powiedział Carmi, ponieważ wszystkie ich poglądy są długoterminowe. Najlepszą rzeczą dla inwestorów instytucjonalnych jest stopniowy wzrost cen.

Sprzedawcy biznesowi przy drzwiach
Na horyzoncie nie ma fuzji ani przejęć, ale CEO zauważył, że co tydzień kilka firm zgłasza takie propozycje. BitGo analizuje je i jeśli uzna, że firma dobrze pasuje do BitGo, przystępuje do przejęcia.

I dlaczego jest tak wiele firm chętnych do sprzedaży? „To nowa branża, staje się bardzo konkurencyjna“, powiedział Carmi, ale rynek jest mały, a liczba klientów ograniczona, więc wiele z tych samych produktów jest niepotrzebnych (np. giełdy). Więc ludzie budują biznesy, których potem nie mogą spieniężyć.

W tym roku BitGo, nabyła i zintegrowała z ich biznesem cyfrową platformę emisji papierów wartościowych Harbor, zyskując w ten sposób regulowany broker-dealer w USA, jak również instytucjonalną cyfrową platformę aktywów Lumina, która zajmuje się księgowością portfelową i wsparciem podatkowym.

Dieser Beitrag wurde unter blockchains veröffentlicht. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.